Wyniki konkursu "SKO w SGB"

dodano: 2022-06-28

Jak co roku SGB-Bank S.A. z siedzibą w Poznaniu organizował konkurs „SKO w SGB” dla Szkół, przy których działają Szkolne Kasy Oszczędności. Konkurs trwał od 1 września do końca roku szkolnego 2021/2022.

Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży szkół podstawowych w zakresie różnych form oszczędzania, propagowania wiedzy z zakresu edukacji finansowej oraz pogłębienie więzi środowisk szkolnych z Bankami Spółdzielczymi, a zwłaszcza:

  • propagowanie wśród uczniów członkostwa w SKO;
  • upowszechnienie systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi;
  • popularyzowanie wiedzy o działalności banków na przykładzie Banków Spółdzielczych
  • kształtowanie świadomych postaw konsumenckich przyszłych, potencjalnych klientów Banków Spółdzielczych

Konkurs polegał na systematycznym oszczędzaniu pieniędzy przez członków SKO oraz angażowanie się przez nich w działania promujące oszczędzanie, racjonalne gospodarowanie pieniędzmi .

Zarząd Spółdzielczego Banku Ludowego w Kępnie miał ogromną przyjemność poinformować, że SKO działające przy Szkole Podstawowej w Trzcinicy zajęło 8 miejsce wśród szkół liczących do 150 uczniów otrzymując 224 punktów .

W dniu 23 czerwca 2022r. Wiceprezes Zarządu SBL w Kępnie Pan Marcin Hofman wraz z Dyrektorem Regionalnym Łukaszem Ratajem oraz Kierownikiem Zespołu Wsparcia Sprzedaży Panią Dominiką Rebelską uroczyście wręczył:

  • nagrodę dla szkoły w postaci bonu upominkowego do sieci Empik o wartości 500,00 zł;
  • nagrody rzeczowe dla szkoły – 30 gier z przeznaczeniem dla najsystematyczniej oszczędzających uczniów;
  • nagrodę dla Opiekuna SKO w postaci bonu upominkowego do sieci Empik o wartości 200,00 zł

Zarząd Banku pomyślał również o wszystkich dzieciach oszczędzających w SKO w Trzcinicy i ufundował dodatkowe nagrody, które przekazane zostały na ręce Dyrektora Szkoły.