Płać łatwo i bezpiecznie z kartą Visa

dodano: 2023-08-16

W kraju i za granicą, w sklepach stacjonarnych i internetowych, telefonem, zegarkiem – gdzie chcesz i jak chcesz.

Ciesz się wygodą i bezpieczeństwem, jakie dają płatności kartą Visa.

BEZPIECZEŃSTWO

 • Twoja karta ma kilka poziomów zabezpieczeń.
 • ·Nikt niepowołany nie odczyta danych karty, ponieważ są zabezpieczone chipem lub cyfrowym tokenem.

  ·Gdy płacisz kartą, następuje weryfikacja w tle. Przy płatnościach zbliżeniowych kwoty powyżej 100 zł i losowe mniejsze transakcje wymagają Twojego potwierdzenia unikatowym PIN-em.

  ·Płatności kartą w internecie, w sklepie, który obsługuje 3D Secure, mają dodatkowe zabezpieczenie – właśnie dzięki tej usłudze. Nikt nie zrobi transakcji w Twoim imieniu, dopóki nie zatwierdzisz jej jednorazowym hasłem wysłanym na Twój numer telefonu lub przez powiadomienie push w Twojej bankowej aplikacji mobilnej. Więcej o usłudze 3D Secure przeczytasz tutaj

  ·Dane Twoich transakcji, które są przesyłane do rozliczeń, chronią najnowocześniejsze sieciowe cyberzabezpieczenia.

 • Płatność kartą to dodatkowa pomoc w razie oszustwa.

Osoba, która padła ofiarą przestępstwa, oszustwa, nie otrzymała towaru lub usługi, a zapłaciła za nie kartą, może skorzystać z procedury chargeback. Dzięki niej, za pośrednictwem swojego banku-wydawcy karty, może odzyskać pieniądze od nierzetelnego sprzedawcy.

Niekiedy zakupy internetowe mogą pójść nie po Twojej myśli. Może się zdarzyć, że sklep, w którym zrobisz zakupy, okaże się fałszywy lub zostanie zlikwidowany, więc w przypadku reklamacji nie będzie się do kogo zwrócić. Towar może nie dotrzeć, zostać uszkodzony, albo zawartość przesyłki nie będzie zgodna z zamówieniem, a dostawca odmówi zwrotu kosztów. Czasami Twoje konto może zostać obciążone kwotą inną niż powinno.

Zawsze zgłaszaj takie przypadki do swojego banku – masz wtedy dużą szansę na odzyskanie środków w ramach bezpłatnej usługi chargeback. Więcej o usłudze chargeback przeczytasz tutaj

 • WYGODA I SZYBKOŚĆ

Poza tym, że bezpieczne, płatności kartą Visa są szybkie i wygodne. Dostosowują się do Twojego stylu życia.

  ·Kartą Visa możesz płacić w dowolnym miejscu na świecie, siedząc na kanapie lub podróżując pociągiem, w sklepach stacjonarnych i internetowych, krajowych i zagranicznych. W przypadku płatności zagranicznych, zawsze przed autoryzacją transakcji w bankomacie lub punkcie sprzedaży otrzymujesz informację o kwocie do zapłaty w walucie kraju, w jakim dokonujesz płatności. Możesz też wybrać płatność w walucie Twojego rachunku.

  ·W niektórych przypadkach (jeśli dany punkt dopuszcza taką możliwość) możesz wybrać walutę swojej transakcji. Jest to usługa DCC (z ang. Dynamic Currency Conversion). Wtedy zostają Ci zaprezentowane informacje o zastosowanym kursie waluty oraz kosztach (opłaty i prowizje). Nie są to prowizje i kursy banku – są one ustalane przez akceptanta transakcji lub operatora danej sieci bankomatów.

  oSzczegóły dotyczące rozliczeń transakcji Twoją kartą znajdziesz w regulacjach bankowych dotyczących kart płatniczych.

Za granicą zapłacisz kartą równie prosto i bezpiecznie, jak w swoim kraju!

  ·Płać o dowolnej porze dnia i nocy, w tygodniu, dni wolne od pracy czy święta.

  ·Płać jednym kliknięciem. W niektórych sklepach możesz zapisać dane karty i nie musisz ich za każdym razem uzupełniać.

  ·Niech płaci się samo. Coraz częściej, dla usług opłacanych kartą w internecie (np. opłata abonamentu za telewizję cyfrową, telefon, serwis z muzyką), dostępne są tzw. płatności cykliczne kartą – nie musisz wtedy co miesiąc pamiętać o płatności. Karta „robi to” za Ciebie – Twoje rachunki płacą się same.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

·Dlaczego płatności Visa są bezpieczne?

·3D Secure

·Chargeback

Zapytaj o kartę Visa w naszym banku!